Najbliższe plany Łez

W odpowiedzi na liczne pytania o przyczynę naszego długiego milczenia, informujemy Was, że u nas wszystko dobrze, wiosna zapanowała nie tylko za oknem, ale również w naszej sali prób:-) I właśnie w związku z tym mamy dla Was garść najświeższych informacji.

Jak wiecie, w tym roku obchodzimy 10-lecie działalności. Z tej okazji przygotowujemy dla Was wiele niespodzianek i wydarzeń. Przede wszystkim, już na początku czerwca pojawimy się na koncercie "Superpremiery" podczas festiwalu w Opolu. Oczywiście z premierowym utworem, który... będzie promował naszą urodzinową płytę! Album będzie czymś w rodzaju "the best of", będzie to specjalny prezent od nas dla Was z okazji naszego okrągłego jubileuszu. Niespodzianką jest również to, że i Wy możecie mieć swój udział w tworzeniu kompilacji naszych największych przebojów. Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się sonda, w której wyłonimy 12 Waszych ulubionych piosenek Łez. Wasz wybór weźmiemy pod uwagę wydając najnowszą płytę!

To nie koniec urodzinowych atrakcji! Mniej więcej równolegle z płytą "the best of" ukaże się pierwsze w historii zespołu dvd dokumentujące 10 lat naszej burzliwej kariery:-) Znajdziecie na nim wszystkie najciekawsze występy telewizyjne, recitale, nasze występy na festiwalach, programy oraz teledyski. Obecnie jesteśmy na etapie selekcji materiałów, które ukażą się na tym dvd oraz finalizacji rozmów z wydawcą.

Na sam koniec "obchodów" naszego 10-lecia proponujemy Wam wydawnictwo szczególne... Od dawna myślimy o nagraniu bardzo dla nas nietypowej, "wyciszonej", nostalgicznej płyty akustycznej. Pracujemy nad nią intensywnie już od kilku miesięcy (to też jest przyczyną naszej mniejszej aktywności "internetowej" i koncertowej). Mamy nadzieję, że efekt zaskoczy wszystkich. Prawdopodobnie będzie to płyta live, ale o tym zdecydujemy niebawem. Jak na nastrój takich piosenek przystało, płyta ukaże się jesienią. Takich Łez jeszcze nie znacie! Do zrealizowania tej idei skłonił nas grudniowy występ podczas Gali Wolontariatu w TVP 2, do której zostaliśmy zaproszeni przez Panią Annę Dymną i na której zaprezentowaliśmy naszą interpretację wielkiego przeboju Johna Lennona "Imagine". Bardzo ciepłe recenzje tego występu przekonały nas ostatecznie, że warto ten jednorazowy eksperyment zamienić w większy projekt. Gdy rozpoczęliśmy prace nad nim, okazało się, że energii i pomysłów wystarczy nam na całą płytę. Małą próbkę naszych "bezprądowych" działań będziecie mogli usłyszeć na wszystkich plenerowych koncertach, które zagramy w nadchodzącym sezonie. Zaprezentujemy Wam dwa utwory znane dotychczas tylko z wersji płytowych (czyli "elektrycznych") oraz właśnie akustyczną wersję "Imagine". Serdecznie zapraszamy na koncerty od maja! O postępach w pracy nad nowymi albumami, teledyskami oraz innymi przedsięwzięciami będziemy Was informować na bieżąco. Przy okazji dziękujemy za wszystkie życzenia, które do tej pory otrzymaliśmy od Was z okazji dziesięciolecia:-)
Łzy