Same dobre wieści !

Trochę się działo przez ostatnie dwa dni. Dziś na spokojnie trochę więcej szczegółów.

Poszukiwania nowej wokalistki trwały ponad miesiąc. Były bardzo żmudne i drobiazgowe, bo byliśmy wymagający i postawiliśmy poprzeczkę wysoko.
Zgłosiło się ponad 650 kandydatek. Wszystkie nadesłane materiały przesłuchaliśmy bardzo rzetelnie, a z wyselekcjonowaną częścią kandydatek spotkaliśmy się „na żywo” na próbach muzycznych. Wszystkie te starania zaowocowały tym, że mamy nowy głos zespołu Łzy.
Sara Chmiel – piękna dziewczyna z Podkarpacia o niesamowitym, mocnym głosie ujęła nas swoją osobowością. Spontaniczna, radosna, energiczna, ma „to coś” co trudno zdefiniować, co powoduje, że jest „chemia” w zespole.
 
Premiera i debiut koncertowy nowej wokalistki miały miejsce w niedzielę 9 stycznia. Razem z Sarą pojawiliśmy się w programie Dzień Dobry TVN oraz w Teleexpresie. Natomiast pod wieczór zagraliśmy na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod PKiN w Warszawie.

Sara ma wykształcenie muzyczne i spory dorobek artystyczny. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Znana jest z występów w żeńskim tercecie Mocha, z którym zdobyła II miejsce w koncercie Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 oraz dotarła do półfinału niedawno zakończonej III edycji programu "Mam Talent”. Sara występuje też na scenach teatrów muzycznych.
 
Już w sześcioosobowym składzie intensywnie przystąpiliśmy do pracy nad swoim szóstym albumem, który pojawi się w sklepach wiosną. Równocześnie trwają przygotowania do trasy koncertowej, w czasie której będziecie mogli poznać Sarę Chmiel na żywo.
 
Łzy